hír
A magyarhangya október 17-től az idei Sundance filmfesztiválon debütált, Ulrich Seidl produceri közreműködésével készült osztrák szatírát, a Veni…
továbbhír
Csáki László fanyar humorú, valós eseményeket feldolgozó, felnőtteknek szóló egész estés animációs filmje már március közepétől, premier előtt…
továbbhír
Április 4-én érkezik a hazai mozikba Csáki László első animációs mozifilmje, a Kék Pelikan. A sok humorral és korabeli zenékkel elmesélt,…
továbbhír
Az Arany Pálma-díjas Egy zuhanás anatómiája nagy sikerű októberi vetítése után novemberben az Életrevalók és az Eszeveszett esküvő rendezőinek új…
továbbhír
Nyolcadik alkalommal várja a művészmozik és az európai filmek rajongóit az Európai Art Mozi Nap, amelyet november 12-én vasárnap 38 ország több száz…
továbbhír
Két külön világ, egy filozófiatanár és egy kétkezi munkás talál egymásra egy szenvedélyes kapcsolatban. A héten kétszer is játsszák premier előtt…
továbbmagazin
Ján Kuciak oknyomozó újságírót és menyasszonyát, Martina Kušnírovát, 2018-ban a saját otthonukban ölte meg brutális módon egy bérgyilkos. A bűntény…
továbbhír
A Hat hét megrendítő hitelességgel mutatja be a nyílt örökbeadás menetét és azt a bonyolult lelki folyamatot, amin a gyermekét továbbadó fiatal lány…
továbbmagazin
Március 29-én indul Lengyel Balázs első nagyjátékfilmje, a Lajkó - Cigány az űrben országos moziforgalmazása, de a legkíváncsibbak már a hét végén…
továbbhír
Rendhagyó módon nem egy moziteremben, hanem a Vígszínház falai közt vehetnek részt a nézők Sándor Pál legújabb filmje, a romantikus road movie-ként…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié